Jak skutecznie wzmocnić paznokcie?

Date: Kwiecień 7th, 2017

Niedobór witamin i minerałów, niewłaściwa pielęgnacja, źle przeprowadzone zabiegi kosmetyczne, wykonywanie prac domowych bez ochronnych rękawiczek – to najczęstsze przyczyny osłabienia paznokci. Kruche, rozdwajające się, pozbawione blasku… Nawet po pomalowaniu wyglądają nieestetycznie. Sprawdź, co skutecznie zregeneruje Twoje paznokcie.

Manicure japoński

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg wywodzi się z Japonii, gdzie jest stosowany od kilkuset lat. Polega na wcieraniu w płytkę specjalnej pasty oraz pudru. Zawierają one witaminy (E, A, H i prowitaminy z grupy B) oraz keratynę. Ponadto – krzemionkę z Morza Japońskiego i pyłek pszczeli z cystyną (aminokwasem, który zmniejsza łamliwość paznokci). Wcześniej paznokcie powinno się odpowiednio przygotować – nadać im pożądany kształt oraz zmiękczyć i odsunąć skórki. To zabieg, który odżywia i nabłyszcza płytkę paznokcia, sprawiając, że wygląda na zadbaną i zdrową. Jest polecany osobom, które mają kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie, a także nierówną płytkę paznokcia. Mogą z niego korzystać zarówno panie, jak i panowie, ponieważ efekt jest bardzo naturalny.

Manicure japoński znakomicie zregeneruje też paznokcie osłabione przedłużaniem żelem i akrylem. Nie wolno jednak wykonywać go bezpośrednio po zdjęciu paznokci. Warto także pamiętać, że po zabiegu nie można malować paznokci – płytka jest tłusta, dlatego najlepiej wstrzymać się kilka dni.

IBX System

Zabieg z zastosowaniem produktu IBX wzmacnia płytkę paznokcia, naprawia uszkodzenia, a także chroni ją przed negatywnymi skutkami stylizacji. Preparat jest nakładany jak lakier, a następie ogrzany i utwardzony w lampie UV. Dzięki temu wnika w płytkę i regeneruje ją od środka, tworząc na niej jednocześnie powłokę ochronną. Jest polecany zwłaszcza paniom, które często przedłużają paznokcie – redukuje białe plamki tworzące się pod stylizacją żelową, wypełnia bruzdy oraz wygładza i regeneruje zniszczoną długotrwałym noszeniem sztucznych paznokci płytkę. Co ważne, zabieg można wykonać bezpośrednio przed planowaną stylizacją paznokci. Ponadto IBX doskonale sprawdzi się u osób, których paznokcie są cienkie, łamliwe, kruche i rozdwajają się – preparat wzmocni paznokcie, umożliwiając im odrost, a także delikatnie poprawi ich naturalny kolor.

Olejek herbaciany

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antybakteryjnym, przeciwzapalnym i dezynfekującym. Jego właściwości często są stosowane w kosmetyce – sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, pomaga zwalczyć problemy skóry głowy, zmniejsza nadmierną potliwość stóp, jest także pomocny przy infekcjach grzybiczych – także tych atakujących paznokcie. Początkowo grzybica stanowi niewielką zmianę na paznokciu, jednak z czasem płytka staje się krucha, zmienia kolor, matowieje i ulega deformacji. Objawom tym może towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Olejek herbaciany to naturalna metoda walki z grzybicą, przynosząca znakomite rezultaty – eliminuje grzybicę, a dodatkowo pielęgnuje paznokcie. Na gazik lub wacik należy nanieść kilka kropli olejku i wcierać go w paznokieć. Czynność najlepiej powtarzać dwa razy dziennie aż do pokonania grzyba.