Keratynowa regeneracja włosów

Date: Kwiecień 24th, 2017

Zastanawiasz się, jak pomóc zniszczonym włosom? Odbuduj ich naturalną keratynę i wzmocnij ich strukturę dzięki zabiegowi keratynowej regeneracji. Na czym polega? Jakich efektów możesz się spodziewać?

Twoje włosy każdego dnia narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych – suszenie, używanie lokówki i prostownicy, czesanie, tapirowanie, działanie słońca, mrozu… Dodatkowo do utraty keratyny mogą też przyczyniać się niewłaściwa dieta czy stres. Na szczęście istnieje sposób na szybką regenerację zniszczonych włosów.

Innowacyjna pielęgnacja

Zestaw THERMOKERATIN od Estel to innowacyjna pielęgnacja do włosów naturalnych i farbowanych. W zestawie znajdują się: maska, aktywator i spray. Keratynowa regeneracja trwa zaledwie pół godziny, jednak jego efekty zachwycą Cię na długi czas. Jak wygląda sam zabieg?

Krok 1. Najpierw włosy są myte szamponem pielęgnacyjnym z keratyną.

Krok 2. Następnie na całą długość włosów (od nasady aż po same końce) zaaplikowana zostaje maska pielęgnacyjna.

Krok 3. Bezpośrednio po nałożeniu maski nakłada się aktywator. Rozprowadza się go masującymi ruchami – wytworzone podczas masowania ciepło oraz rozgrzewające działanie aktywatora przyspiesza wnikanie keratyny do wnętrza włosów. Po 10 minutach włosy należy dokładnie spłukać wodą.

Krok 4. Na koniec na wilgotne włosy aplikuje się pielęgnacyjny spray, po czym można przejść do tradycyjnej stylizacji.

Dla kogo zabieg keratynowej regeneracji?

Zabieg dedykowany jest zarówno włosom naturalnym, jak i farbowanym. W przypadku tych drugich na zabieg keratynowej regeneracji można zdecydować się bezpośrednio po farbowaniu lub pomiędzy etapami koloryzacji. Jeśli Twoje włosy są zniszczone przez codzienne zabiegi stylizacyjne, ciągle puszą się i elektryzują, nie dają się dobrze rozczesać, są łamliwe, szorstkie w dotyku i pozbawione blasku – warto zdecydować się na specjalistyczną pielęgnację. Dzięki uzupełnieniu niedoboru keratyny, czyli ich głównego budulca, odzyskają zdrowy wygląd. Zabieg można powtarzać nawet raz w tygodniu – ilość zabiegów niezbędnych dla uzyskania jak najlepszych efektów zależy od wyjściowej kondycji Twoich włosów.

Po zabiegu

Czego możesz się spodziewać po zabiegu keratynowej regeneracji? Efekty są zauważalne natychmiast. Włosy stają się miękkie, gładkie i błyszczące, są znakomicie nawilżone i odżywione, dzięki czemu przestają się puszyć i elektryzować, a ich rozczesywanie nie będzie już bolesnym problemem. Dodatkowo są zabezpieczone przed działaniem wysokiej temperatury i promieniowaniem UV. Zaletą jest także to, że w przypadku włosów farbowanych zabieg świetnie stabilizuje kolor i podtrzymuje efekt koloryzacji.