Oxybrazja

Rozświetlenie, dotlenienie, gładka i promienna skóra.

To wszystko możesz osiągnąć juz dzięki jednemu zabiegowi oxybrazji. W ostatnim roku oxybrazja stała się bardzo popularnym zabiegiem z zakresu kosmetyki twarzy. Oxybrazja to zabieg mikrodermabrazji wodno-tlenowej, który jest również alternatywnym zabiegiem dla tak bardzo popularnej w gabinetach kosmetycznych mikrodermabrazji.

Dla kogo jest Oxybrazja?

Ten zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań np. przy cerach naczyniowych. Oxybrazję możemy wykonywać jako zabieg jednorazowy, odświeżający. Można też zdecydować się na serię zabiegów, aby zachować gładkość skóry, zredukować przebarwienia i oczyścić ją. Zabieg ten jest doskonały na każdą porę roku, możemy wykonywać go również pełnią lata.

Jak to robimy?

Zabieg oxybrazji rozpoczynamy od demakijażu. Potem za pomocą specjalnej dyszy w kształcie długopisu rozpoczynamy oczyszczanie i złuszczanie. Urządzenie podaje tlen, który łączy się z solą fizjologiczną i właśnie dzięki takiemu połączeniu skóra pięknie się oczyszcza i dotlenia. Zabieg wykonujemy kilka milimetrów nad powierzchnią skóry. Dzięki temu jest on higieniczny i bezpieczny (nie ma bezpośredniego kontaktu dyszy ze skórą twarzy).
Po zakończeniu właściwego oczyszczania nakładamy maseczkę  i krem. Zabieg w zależności od wybranych dodatków trwa od 60 do 80 min( zabieg bankietowy)

Czy to działa?

Efekty są niesamowite! Tradycyjnie, sprawdzałyśmy je w pierwszej kolejności na sobie. Skóra po oxybrazji jest niezwykle nawilżona, dotleniona i wygładzona. Dopełnieniem zabiegu jest pielęgnacja kosmetykami. Poprzez ultradźwięki możemy wprowadzić serum lub kwas hialuronowy. Zabieg zaś kończymy nałożeniem maseczki algowej, dostosowanej do rodzaju i potrzeb naszej cery.

Jakie są przeciwwskazania?

W odróżnieniu od mikrodermabrazji, zabieg oxybrazji nie ma tak wielu przeciwwskazań. Najważniejsze to:
- nowotwory skóry, naczyniaki,
- zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
- skłonności do bliznowacenia,
- operacje plastyczne w obrębie twarzy.