RF – lifting bez skalpela

F

ale Radiowe (inaczej RF lub radiage) to innowacyjny zabieg, którego celem jest totalne odmłodzenie i wygładzenie skóry. Zabieg falami radiowymi polega na pobudzaniu kolagenu i elastyny do wzrostu, dzięki czemu skóra twarzy staje jędrna i promienna.

Dla kogo są fale radiowe?

Chcesz odjąć sobie kilka lat? W takim razie ten zabieg jest zdecydowanie dla Ciebie!

Fale Radiowe, czyli tzw. lifting bez skalpela, polecany jest już dla osób po 30 roku życia, ponieważ pozwala zwalczyć pierwsze oznaki starzenia.

Również w wieku 40, 50, czy 60 lat możemy stymulować skórę twarzy falami radiowymi. Jeżeli twoja cera straciła blask, wokół oczu coraz wyraźniej rysują się zmarszczki, a skóra straciła swą dawną jędrność, to fale radiowe będą dla Ciebie doskonałym wyborem.

Jak to robimy?

Zabieg rozpoczynamy od demakijażu oraz delikatnego peelingu twarzy. Po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu skóry nakładamy żel do USG i rozpoczynamy stymulację komórek. W związku z systemem chłodzenia odczucia podczas zabiegu są raczej ambiwalentne. Odczuwamy naprzemiennie ciepło i zimno. Do okolic oczu stosujemy specjalną, malutką głowicę, która pozwala na wyprasowanie zmarszczek wokół oczu czy ust. Po zakończeniu stymulacji głowicą wyciszamy skórę delikatnym masażem i nakładamy krem.

Jak to działa?

Od 20 roku życia poziom kolagenu w naszym oragnizmie zaczyna spadać, a włókna elastyny stają się coraz mniej sprężyste. Zarówno kolagen, jak i elastyna odpowiedzialne są za gładkość i jędrność naszej skóry, a ich ubytek skutkuje powstawaniem zmarszczek i utratą gęstości.

Nasza skóra potrzebuje dodatkowej stymulacji, którą dają właśnie fale radiowe. Dzięki zabiegom zdecydowanie poprawia się koloryt naszej skóry, zmarszczki zostają spłycone, następuje poprawa owalu twarzy, a skóra odzyskuje dawną jędrność. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla całkowitej regeneracji zalecana jest seria 10 zabiegów, które wykonujemy w odstępie cotygodniowym. Po zakończeniu serii zalecany jest odstęp minimum 6 miesięcy. W tym czasie następuję całkowita odnowa i rewitalizacji skóry twarzy. Na ostateczny, oszałamiający efekt trzeba poczekać nawet 3 miesiące, ale z dnia na dzień wyglądamy coraz lepiej.

  • Ciekawy artykuł i film ilustrujący działanie RF znajdziesz >> tutaj
  • Kolejny artykuł przeczytasz przeczytać >>tutaj

Jakie są przeciwwskazania?

Przestrzegamy reguł bezpiecznego korzystania z zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że możemy spokojnie zaproponować Ci RF. Najważniejsze przeciwwskazania dla RF to:
  • ciąża,
  • nowotwory i stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym (naświetlanie),
  • metalowe elementy w okolicach głowy,
  • rozrusznik serca,
  • ropne zapalenia,
  • niewydolność krążenia.